Horoskopi për ditën e sotme, 10 tetor 2021

10.10.2021 08:59

Horoskopi për ditën e sotme, 10 tetor 2021

Dashi 

Për horoskopin e Paolo Fox, këto janë ditë që ju lejojnë të bëni diçka më të rëndësishme, por nuk duhet ta teproni dhe të prisni shumë. Ka të ngjarë që tani po përjetoni disa vështirësi dhe ngadalësime për shkak të kundërshtimit planetar dhe vështirësive të përgjithshme që kanë karakterizuar periudhën e fundit. Marrëdhëniet bashkëpunuese kanë ulje-ngritje dhe mund t’ju duhet të rishikoni një projekt. 

Demi 

Fundjava fillon në një mënyrë konfliktuale, por përmirësohet të dielën. Disa mund të humbasin durimin me tensionet e krijuara në periudhën e fundit. Shumë njerëzve u është dashur të rishikojnë projektet, të shpenzojnë më shumë se sa pritej dhe të merren me njerëz të vështirë. Por tani ju duhet të shëroheni, për ta treguar veten edhe më pak pretendues ndaj atyre që kanë sulmuar për një kohë të gjatë.

Binjakët 

Ka ditë kaq të komplikuara sa nuk na lejojnë të shohim nëse kemi një ndjenjë me dikë apo jo. Kjo është ajo që do të ndodhë të dielën dhe do t’ju ndihmojë të kuptoni se kush ose çfarë ka vërtet rëndësi. Ju do të jeni në gjendje të kuptoni nëse ka diçka të gabuar edhe në marrëdhëniet më solide. Por bëni dallimin midis një rënie emocionale ose një tensioni të thjeshtë kalimtar!

Gaforrja

Hëna e favorshme dhe yjet bëhen më interesantë nga 20 tetori. Tani ju keni parasysh se çfarë mund të bëni dhe çfarë nuk mund të bëni. Por përpiquni të qëndroni të fokusuar në të ardhmen, edhe nëse nuk është e lehtë pasi jeni shenjë e Ujit dhe për këtë arsye jeni gjithmonë përballë së shkuarës. Ju mund të ndikoheni nga pakënaqësia në lidhje me shpenzimet e tepërta me të cilat duhet të përballeni, por mos lejoni që të kushtëzoheni nga problemet që të gjithë ne jemi të thirrur në mënyrë të pashmangshme për t’i zgjidhur në një farë mënyre. Koha për t’u ndier mirë dhe me ata që doni është përparësi!

Luani 

Keni ndjesinë se diçka nuk po shkon ashtu siç dëshironi. Me luhatje ishte e shtuna, por e diela do të jetë një ditë shumë pasionante. Mundohuni të pushoni pak më shumë, duhet të qëndroni të qetë për të parandaluar që sëmundjet dhe kushtëzimet të cenojnë mirëqenien tuaj në një farë mënyre.

Virgjëresha

Horoskopi nga Paolo Fox parashikon që nëse ka diçka që nuk e kuptoni dhe nëse ka diçka të çuditshme, ruani qetësinë. Ju jeni pak si të rënë nga humori tani dhe nuk është e lehtë të merrni vendime të rëndësishme në vend. Përfitoni nga fundjava gjithashtu për të pushuar më shumë.

Peshorja 

Ju duhet të luftoni edhe nëse ndiheni të sulmuar në këtë periudhë. Shumë ndihen në qendër të konflikteve që mund të përpiqen t’i zgjidhin. Edhe nëse ju vjen keq që njollosni imazhin tuaj, është e pashmangshme që të gjithë t’i nënshtrohen testeve në disa raste, dhe ndoshta ato mund të jenë edhe demonstrime të dashurisë së sinqertë. Dita e diel do jetë pozitive.

Akrepi 

Hëna sjell njohje dhe edhe nëse ka pasur ngadalësime, ju rimëkëmbeni. Nëse nuk dini çfarë të bëni, së shpejti do të keni një ide të qartë. Guximi do të jetë i lavdërueshëm, ju kaloni periudha në të cilat vendoseni në mbrojtje dhe të tjera në të cilat hidheni në sulm, jeni të ndryshueshëm në humor dhe për këtë duhet të jeni të kujdesshëm.

Shigjetari 

Këtë të diel, ju duhet të bëni vend për dashurinë, një vorbull ndjenjash të ardhshme. Dashuria në fillim mund të duket si miqësi, por më pas evoluon në diçka më të rëndësishme. Të dielën do të ketë më shumë mundësi për veprim, si për të kuptuar se si ndiheni ashtu edhe për të bërë zgjedhje të rëndësishme në rast krize.

Bricjapi 

Jeni të fortë por në përgjithësi keni konflikte të vogla me veten. Ndonjëherë duket e drejtë t’u jepni hapësirë ​​të tjerëve, dhe herë të tjera ju vjen keq që u keni dhënë kaq shumë atyre që mund të mos e meritojnë. Ndonjëherë duhet të ngadalësoni për t’i dhënë më shumë hapësirë ​​gjërave të këndshme. Herë pas here duhet të përpiqeni të ecni, të relaksoheni, të shkarkoni disa probleme për t’u kthyer që të ndiheni më të qetë.

Ujori

E shtuna ishte me hutim, por të dielën shëroheni. Venusi është kthyer në favor, ndihmon zemrat e vetmuara dhe sjell konkretësi. Ndiheni mirë kur mund t’u jepni diçka të tjerëve. Sidoqoftë, ka një krizë në bashkëpunimet e reja. Ndërsa të gjitha nismat që kanë lindur tani, dhe të gjitha lajmet përmbajnë një shpresë të bukur për të ardhmen.

Peshqit 

Flisni qartë, ndoshta ka pasur një zhgënjim, por ka ardhur koha për t’u sqaruar. Disa kujtime mund të kthehen. Mundohuni të kaloni një ditë në paqe, pa e lënë veten të ndikoheni shumë nga kujtime. Ka shqetësime për paratë, veçanërisht për ata në familje që janë përballur me shpenzime të konsiderueshme. Fundjavën lëreni të kalojë pa u shqetësuar shumë.

x