I dyshuari i bën telashe policinë me skuter, nuk arrijnë ta kapin

03.09.2021 21:26

I dyshuari i bën telashe policinë me skuter, nuk arrijnë ta kapin

Një patrullë policie në Minsk të Bjellorusisë u bë qesharake gjatë ndjekjes së një të dyshuari me skuter elektrik, i cili nuk iu bind thirrjes së tyre për të.

I dyshuari, duke shfrytëzuar mjetin e tij që mund të hynte në rrugicat më të vogla i detyroi policët të sorollateshin për minuta të tëra rreth një kompleksi.

Videoja u filmua nga një dëshmitar dhe ende nuk dihet nëse i dyshuari u arrestua nga policia.

x