Milan nuk dorëzohet, dëshiron futbollistin francez në janar

01.10.2021 21:49

Milan nuk dorëzohet, dëshiron futbollistin francez në janar

AC Milan do të bëjë një përpjekje të re për të nënshkruar me Romain Faivre nga Brest, raporton Calciomercato.

 
Skuadra e Serie A u përpoq të nënshkruante me 23-vjeçarin gjatë verës, por Brest nuk e la të largohej.

Faivre dëshiron të shkojë në Milano, megjithatë, dhe Brest janë të gatshëm t’i plotësojnë dëshirën e tij për sa kohë që ata marrin 13 milion euro që ata po kërkojnë.

Milan e kanë tashmë në shënjestër për merkaton dimërore, dhe mund të bëhet blerja e parë e janarit për ‘rosonerët’.

Francezi 23-vjeçar e ka nisur mjaft mirë sezonin e ri të Ligue 1, duke regjistruar tri asistime e dy gola në shtatë paraqitje. 

x