Mjeshtri polak i shahut bie nga karrigia e tij pasi një gabim i kushtoi me humbje loje

31.12.2021 20:13

Mjeshtri polak i shahut bie nga karrigia e tij pasi një gabim i kushtoi me humbje loje

Ky është momenti kur një shahist kuptoi se kishte bërë një lëvizje që i kushtoi një ndeshje kampionati dhe u nervozua aq shumë sa u rrëzua nga karrigia.

Sipas medieve të huaja, Pawel Teclaf, 18 vjeç, nga Polonia, humbi nga Tigran Petrosian, 37 vjeç, nga Armenia në ndeshjen e shpejtë në Kampionatin Botëror në Varshavë më 29 dhjetor.

Dhe një video interesante tregon Teclaf, duke luajtur me të bardha, duke bërë lëvizjen e tij.

 

x