Momenti kur kamioni godet dhe shkatërron një kioskë biletash në Angli (VIDEO)

07.09.2021 09:06

Momenti kur kamioni godet dhe shkatërron një kioskë biletash në Angli (VIDEO)

Pamjet tronditëse tregojnë momentin kur një kamion goditi një kioskë biletash dhe e shkatërroi atë, duke lënë tre punëtorë të plagosur të bllokuar nën rrënoja.

Sipas mediave të huaja, kioska e biletave në terminalin Red Funnel në Southampton, Hampshire, u rrëzua plotësisht mbi punëtorët të hënën.

Në pamjet e regjistruara nga një kamerë trageti aty pranë, pjesa e pasme e një kamioni kap “ndërtesën” dhe e fshin atë ndërsa përpiqet të futet në parking.

Ndërkohë dhjetëra njerëz nxitojnë nëpër parking drejt kioskës së shembur për të ndihmuar ata që janë brenda.

Për fat të mirë, lëndimet e marra nga punonjësit e zyrës së biletave pas incidentit nuk thuhet të jenë të rënda. 

x