Në njërën dorë vajzën e vogël, me tjetrën po fliste në telefon – momenti kur gruaja bie frikshëm në një gropë në Indi

18.10.2021 19:27

Në njërën dorë vajzën e vogël, me tjetrën po fliste në telefon – momenti kur gruaja bie frikshëm në një gropë në Indi

Disa pamje tronditëse të publikuara nga mediat e huaja tregojnë momentin kur një grua ra në një pus të hapur në rrugë ndërsa mbante vajzën e saj njëvjeçare.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kamerat e sigurisë kapën momentin sesi ajo dukej duke folur në telefon në njërën dorë dhe me foshnjën në tjetrën para aksidentit, ndoshta shumë e hutuar për të parë rrezikun.

Vrima ishte plotësisht e hapur, por kishte një diçka të vendosur para saj për të provuar dhe paralajmëruar njerëzit larg.

Pasi panë se çfarë ndodhi, kalimtarët në qytetin indian të Faridabab nxituan t’i ndihmojnë ata të dalin nga kanalizimi më 8 tetor.

Një i ri u hodh poshtë në gropë për t’i ndihmuar të dy, dhe fatmirësisht si nëna ashtu edhe fëmija i mbijetuan sprovës.

Videoja është bërë virale në Indi dhe jo vetëm, me njerëzit që e shpërndanë atë për të paralajmëruar për rrezikun. 

 

x