Molliqaj: Kurti po i rritë çmimet, por jo pagën minimale (VIDEO)

20.01.2022 23:33

Molliqaj: Kurti po i rritë çmimet, por jo pagën minimale (VIDEO)

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj ka deklaruar se kryeministri i Kosovës, Albin Kurit po e rritë çminim e rrymës, por jo pagën minimale.

 “Albin Kurti ka propozu në fushatë dhe ka marrë votë, që do ta rritim pagën minimale në 350 euro, dhe ka bo fushatë që do ta lirojmë çmimin e Energjisë Elektrike, dhe çka po bon ky, ky po thotë pe rritem çmimin e Energjisë Elektrike, ndërsa pagës minimale s’po e prek hiq. A pe din ky qe e ka bo një vjet qeverisje, vetëm në këtë Kurti 2, dhe nuk po e rritë pagën minimale hiq. Ky çka po bon po i rrit  çmimet, po i favorizon të fortit, dhe po i sulmon qytetarët e Kosovës, kjo është e vërteta”, tha Molliqaj në Politiko./PORTALI.info/

x