Dyshime për tentim-vrasje të biznesmenit nga Suhareka, Policia jep detaje

24.05.2022 23:44

Dyshime për tentim-vrasje të biznesmenit nga Suhareka, Policia jep detaje

Para pak minutash u raportua se një tentim vrasjeje ka ndodhur ndaj drejtorit meaxhues i “Agro Holding Kosova”, Bekim Krasniqi në Suharekë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

 
ku ky i fundit ka thënë se njesiti kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por nuk kanë gjetur asnjë mjet ose diçka madje as persona të dyshuar.

“Rreth orës 21:19 Bekim Krasniqi, drejtor i Agrokosova Holdin në Suharekë ,ka informuar se ka gjuajtje me armë. Reagimi policor ka qen i menjhereshem. Patrullat kane kontaktuar me ankuesi Bekim Krasniqi i cili deklaron se ka dëgjuar të shtëna por nuk është i sigurt se prej nga është shtënë dhe me çka është shtënë. Patrullat kanë patrulluar në atë lokacion por deri më tani nuk kane hasur në diqka të dyshimtë. Patrullat së bashku me njësitet tjera ende janë në atë lokacion”, deklaroi Gashi.

x