Haradinaj ngushëllon pas vdekjes se Profesorit Zejnullah Gruda

07.03.2021 18:43

Haradinaj ngushëllon pas vdekjes se Profesorit Zejnullah Gruda

Kryetari i Aleancës për Ardhëmrinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj shpreh ngushëllimet për vdekjen e Prof. Zejnullah Grudës.


Haradinaj kujton se Gruda i shërbeu Atdheut me devotshmëri duke edukuar breza të tërë.
 
Ai tha se Gruda do të mbahet mend për mprehtësinë e mendjes, urtësinë dhe guximin intelektual.
Haradinaj tha se ai bashkëndjen më familjen Gruda, studentët e tij dhe gjithë ata që e njohën.
‘Pusho në paqe Profesor’, shkroi në fund Haradinaj.
 
https://www.facebook.com/179643115493444/posts/2500717756719290/?d=n

x