Ku ishte epiqendra e tërmetit 4.8 shkallësh që sapo goditi Shqipërinë?

14.01.2022 22:51

Ku ishte epiqendra e tërmetit 4.8 shkallësh që sapo goditi Shqipërinë?

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Mësohet se epiqendra ka qenë në Pukë, konkretisht në Fushë-Arrëz, ndërsa lëkundjet janë ndjerë dhe në Tiranë.

Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.7 i shkallës Rihter dhe thellësia 10 km.

x