Masat e reja në Kosovë, Kuksianët nesër protestojnë në Morinë

23.01.2022 21:59

Masat e reja në Kosovë, Kuksianët nesër protestojnë në Morinë

Me hyrjen në fuçi të masave të reja në vendin tonë, nga dje kërkohen tre doza të vaksinës anti-Covid për të hyrë në Kosovë.

Kjo ka kufizuar qytetarët e Shqipërisë të cilët u detyruan të kthehen mbrapsht dje, dhe sot.

E pikërisht për këtë është paralajmëruar protestë paqësore për ditën e nesërme në orën 10:00, në pikën kufitare të Morinës./PORTALI.info/

 

x