Rama: LDK duhet të ketë një kryesi funksionale

23.02.2021 01:01

Rama: LDK duhet të ketë një kryesi funksionale

Zv drejtori i kanal 10 dhe analisti Fidan Rama në emisionin ''Politiko'' tha se Bardhyl Meta, kryetar në LDK nuk paraqet një emër reformë në LDK.

‘’Duhet me e pa përreth grupin që kanë konceptin dhe vizionin për me qu këtë reformë përpara, shembull nëse një prej anëtarëve aktual të kryesisë sidomos që është Lutfi Haziri, Agim Veliu, Isa Mustafa edhe Kujtim Shalën  bëhet kryetar i LDK-së për mu nuk paraqet reformë’’ tha Rama, përcjell Portali.info.

Tutje Rama tha se do të jetë e pashmangshme struktura që e përmendi ai me emër për të ardhmën e kësaj.

‘’Do të jetë e pashmangshme edhe ndikimi i Mustafës edhe i Veliut brenda vendimarrjes, po kthehemi tek pika zero kot je ti kryetar nëse se ki një kryesi funksonale gjenerata më të reja edhe njëfar miksi të intelekutalëve, kjo bëhët duke ndryshuar gjithë struktura’’ ka thënë Rama./PORTALI.info/

x