Si duket nga brenda mega-jahti 400 milionë dollarësh i Jeff Bezos?

15.09.2021 18:25

Si duket nga brenda mega-jahti 400 milionë dollarësh i Jeff Bezos?

Të gjithë i duam pushimet, dhe të famshmit janë njësoj si ne. Por ndërsa shumë njerëz të famshëm paguajnë shumë për t’u çlodhur, pak arrijnë statusin e Beyonce dhe Jay-Z, të cilët morën me qira jahtin luksoze të Jeff Bezos për një çmim mahnitës prej katër milionë dollarësh në javë.

Jerry Jones' 357-foot-long superyacht Bravo Eugina

Festimi i ditëlindjes së 40-të të Beyonce përfshinte një pushim luksoz në Evropën jugore, duke vizituar Francën dhe Italinë me familjen e saj, miliarderin Jay-Z, tre fëmijët e tyre, Blue Ivy, Rumi dhe Sir.

Ylli i “Crazy in Love” ndau disa fotografi nga udhëtimi i tyre teksa shijonte ditët me diell në mega-jahtin që vlen miliona dollarë.

Themeluesi i Amazon dhe udhëtar i aspiruar në hapësirë, Jeff Bezos, me një pasuri neto prej rreth 200 miliardë dollarë, bleu varkën luksoze, të quajtur The Flying Fox, në vitin 2019 për 400 milionë dollarë. Ndërsa ai kurrë nuk u konfirmua si pronar zyrtar, disa burime në industri pohojnë se varka është në emrin e tij.

Me një dizajn nga Espen Øino dhe ndërtuar nga Lürssen, jahti i pabesueshëm ofron veçori që do t’ju kënaqnin juve dhe deri në 25 mysafirë për një kohë të gjatë, pasi vjen me një pishinë 12 metra në kuvertën kryesore, kinema, një klub nate, një ashensor dhe dy helipada, duke ofruar hapësirë ​​për helikopterët më të mëdhenj në treg. Nuk keni nevojë të shqetësoheni, pasi mund të keni 55 anëtarë të ekuipazhit që të plotësojnë nevojat tuaja.

The massive pool aboard Flying Fox

Në fotografitë e fundit të Beyonce mund të vërejmë zonat bujare të plazhit dhe kuvertën e madhe. Por kjo nuk është e gjitha që ofron varka, dhe, megjithëse nuk mund ta shohim në fotografitë e saj, ka edhe një banjë me dy kuvertë, një palestër, një sauna, një hamam dhe një zonë masazhesh. Në rast emergjence, ju keni gjithçka që ju nevojitet: një zonë të gjerë mjekësore të urgjencës dhe një dhomë dekompresimi.

Këngëtarja gjithashtu dha një paraqitje të shkurtër në brendësinë luksoze të krijuar nga Mark Berryman ndërsa ndante fotografi nga korridoret, para një pasqyre të madhe ose poshtë shkallëve të ndryshme. /Prive.al

 

 

 

 

 

x