Sot kohë me shi në Kosovë, këto pritet të jenë temperaturat

23.10.2021 08:43

Sot kohë me shi në Kosovë, këto pritet të jenë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se të shtunën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë pas here me shi.

 
Temperaturat maksimale do të shënojnë zbritje të përkohshme.

Gjatë këtyre dy ditëve temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimet jugperëndim dhe verilindje me shpejtësi 1-6m/s.

x