Tërmeti “shkund” sërish Greqinë, ja ku ishte epiqendra

14.10.2021 19:12

Tërmeti “shkund” sërish Greqinë, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti ka goditur sërish pasditen e sotme Greqinë.

Mediat greke, bëjnë me dije se tërmeti ishte me magnitudë 5 i shkallës Rihter, dhe epiqendra ishte  pranë Naxos, në një thellësi prej 10 km.

Kujtojmë se dy ditë më parë një lëkundje e fortë tërmeti me madhësi 6.3 u regjistrua në ishullin e Kretës.

x