Zyrtari i LDK-së: Na sulmuan militantët e Vetëvendosjes (VIDEO)

22.07.2021 21:00

Zyrtari i LDK-së: Na sulmuan militantët e Vetëvendosjes (VIDEO)

Zyrtari i LDK-së, Alban Zogaj ka folur për sulmin që i është bërë pak çaste më parë kandidatit të LDK-së, për Prishtinën , Përparim Ramës gjatë një debati me qytetarë të ‘Kodrës së Trimave’ në Prishtinë.

Zogaj tha se janë sulmuar nga militantët të cilët vazhdimisht thërrisnin Vetëvendosje, Vetëvendosje.

“Ne ishim në aktivitet në “Kodrën e Trimave”, dhe përderisa kandidati për kryetar të Prishtinës, Perparim Rama ishte duke biseduar me qytetarë të Prishtinës, një grup o të rinjve të cilët erdhën , më afër oborrit të shkollës, “Zenel Hajdini” të cilët vazhdimisht thërrisnin Vetëvendosje, Vetëvendosje, dhe pastaj pas një kohe sulmuan me vezë, grupin dhe të gjithë ata qytetarët që ishin aty me veze, dhe e prishën shijen e një takimi të mirë më qytetaret e asaj ane, dhe me keqardhje e konsideroj se kjo është e pa pranueshme në vitin 2021 në Prishitnë”, tha Zogaj në një lidhe direkte në Prime Time, në Kanal10.

Zogaj tha se gara e Prishtinës është garë e ideve të mëdha, është civilizimit të vitit 2021, dhe nuk është garë e gjuajtjeve me vezë, por e projekteve të mëdha./PORTALI.info/

x