Dyshoni se keni “Omicron”? Këto janë 20 simptomat e këtij varianti

06.01.2022 16:29

Dyshoni se keni “Omicron”? Këto janë 20 simptomat e këtij varianti

Janë zbuluar 20 simptomat më të zakonshme të Omicron, ndërsa një studim i madh i COVID-19 regjistron shenjat që duhen pasur parasysh.

 
Simptomat më të raportuara të variantit me numër të madh të mutacioneve vijnë nga britanikët që janë goditur me këtë variant, shkruan The Sun.

Top 20 simptomat përfshijnë zërin e ngjirur, ndjesinë e marramendjes dhe të lodhjes.

20 simptomat kryesore të Omicron:

1.Dhimbja e kokës;

2.Rrjedhja e hundës;

3.Lodhja;

4.Teshtitja;

5.Dhimbje të fytit;

6.Kollë e vazhdueshme;

7.Zë i ngjirur;

8.Të dridhura;

9.Ethe;

10.Ndjesia e trullosjes;

11.Mjegull e trurit;

12.Erë e ndryshuar;

13.Dhimbje e syve;

14.Dhimbje të pazakonta të muskujve;

15.Vaktet e anashkaluara;

16.Humbja e nuhatjes;

17.Dhimbje gjoksi;

18.Gjëndra të fryra;

19.Ndjesi e keqe;

20.Ndryshime në organizëm.

x