Shtimi i këtyre farërave në ujë mund t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë dhe të përmirësoni tretjen

16.07.2021 19:29

Shtimi i këtyre farërave në ujë mund t’ju ​​ndihmojë të humbni peshë dhe të përmirësoni tretjen

Farat chia janë një shtesë e shëndetshme për çdo dietë. Këto fara të vogla sjellin një grusht të fuqishëm ushqyes, por një trend i ri sugjeron që shtimi i tyre në ujë dhe pirja e tij mund t’ju ndihmojë të humbni peshë.

Trendi i ujit me fara chia ka qenë rreth e përqark Tik Tok falë përdoruesit @happyandhealtholivia. Për ta bërë atë, gjithçka që duhet të bëni është të vendosni një lugë gjelle fara chia në një gotë me ujë dhe ta pini atë 30 minuta para një vakti.

Sipas videos, “Farat Chia zgjerohen në stomakun tuaj dhe formojnë një xhel të trashë, duke zvogëluar oreksin tuaj dhe duke rritur ndjenjat e ngopjes të cilat mund t’ju ndihmojnë të qëndroni në një deficit kalorish”.

 

Also helps with

x