Dua Lipa udhëheq fushatën e re të Versace “Vjeshtë 2021”

25.06.2021 11:37

Dua Lipa udhëheq fushatën e re të Versace “Vjeshtë 2021”

Donatella Versace flet për marrëdhënien personale të vendosur me Dua Lipa.

Në imazhet që do të zbulohen duke filluar nga sot, të shkrepura nga Mert Alas dhe Marcus Piggott, artistj fituese e çmimit Grammy ka flokë të gjatë në një ngjyrë të re, të kuqe të zjarrtë, shkruan WWD.

Fakti që Lipa nuk kishte asnjë shqetësim në lidhje me lyerjen e flokëve për xhirimin tregon për vetëbesimin e saj, tha Donatella Versace. “Por ajo gjithashtu më besoi kur e pyeta, ajo nuk hezitoi,” tha projektuesi duke qeshur, në një intervistë me WWD.

Versace është intriguar nga ngjyra, e parë edhe në Gigi Hadid për prezantimin me video të koleksionit të vjeshtës. “Bjondja ishte banale – edhe pse unë jam bjonde”, tha ajo, përsëri duke qeshur, “dhe e kuqja e zjarrtë është një simbol i pasionit dhe forcës.”

Versace u takua për herë të parë me Lipën në shfaqjen Versus në Londër në Shkurt 2017 dhe këngëtarja ka veshur markë që prej asaj kohe në disa raste kryesore. Lipa bashkohet me të famshëm të tjerë globalë të cilët kanë krijuar një miqësi të gjatë me Versace, nga Elton John te Madonna.

Kur u pyet për një besnikëri të tillë, dizajnerja, e cila ishte qartë në top formë, tha se ajo gjithmonë synon të “krijojë një marrëdhënie personale dhe duhet të ketë diçka që të godas mua, nuk ka të bëjë kurrë të vishesh një njeri të famshëm vetëm për hir të saj. Jam i lumtur nëse mund të bëhem mik, i besuar ”. Kjo ndodhi me Lipën, tha ajo.

Projektuesi tha se Lipa është “shumë inteligjente”, dhe gjithmonë ka bërë “pyetje interesante dhe të drejtpërdrejta”, dhe për sa i përket modës, gjithmonë ka ditur se çfarë do t’i bënte lajka asaj më shumë. “Ajo e njeh veten shumë mirë.”

Versace, megjithatë, tha se ajo gjithmonë përpiqet të përshtatë stilin e saj me personin dhe personalitetin, duke shkëmbyer ide dhe pikëpamje. “Unë propozoj pamje, por askush nuk ka thënë kurrë”, tha ajo duke ngritur supet. Ajo pranoi se Lipa madje e ka frymëzuar atë të eksperimentojë me dizajne të reja.

Versace u impresionua gjithashtu nga aftësitë e modelimit të Lipës gjatë xhirimit. “Ajo është shumë eklektike dhe askush nuk i tha asaj se çfarë të bënte, ajo ishte shumë instiktive dhe interpreton veshjen, nuk është e veshur nga ajo”.

x