Kela Huta tregon për herë të parë portretin e djalit, në ditëlindjen e tij

04.06.2021 17:18

Kela Huta tregon për herë të parë portretin e djalit, në ditëlindjen e tij

Klea prezantoi portretin e Kridit.

 
Në familjen e Klea Hutës dhe Elgit Dodës sot ka festë, ngase djali i tyre, Kridi, feston ditëlindjen e parë.

Me rastin e ditëlindjes së djalit, Klea ka publikuar një sërë fotografishë nga fotosesioni që e realizuan bashkë me vogëlushin e Elgitin.

Po ashtu, ajo i bëri dedikimin më të ëmbël djalit, duke ia uruar më të mirat atij.

KY ËSHTË POSTIMI I KLEAS:

 
“Krid i mamit,
Jeta ime e shtrenjte, qenie e qenies time.
Fryme e imja e perjetshme, ajri im, lumturia jone me e madhe.
Nuk e harroj kurre momentin kur te mora ne krahe dhe po shpertheja nga lumturia, momenti kur une u takova per here te pare me mrekulline me te madhe te Zotit, qe me kishte dhuruar mua.
Nuk e besoj dot se si iku nje vit dhe ti sot ben 1 vjec o jeta ime. Kur te kisha ne bark e te ledhatoja aty e enderroja si do ishe, si do i kishe syte, hunden, dockat e kur qeshim sot bashke e te perqafoj e luaj me ty.
Faleminderit qe na zgjodhe ne per prinderit e tu o engjelli jone.
Mami zgjohet naten dhe rri e te shikon e te puth ne gjume se jeta ime eshte vetem e jotja e une per ty do bej gjithcka qe ti te jesh i lumtur.
Te dua sa vetem Zoti e di. Edhe frymen time e jap per ty por une lutem qe te kemi jete sa me te gjate qe te te shijojme ty ne jeten tende qe qofte fusha me e bukur me lule qe une kam pare ndonjehere.
Zoti te bekofte dhe qofsh i udhes.
Mua dhe babin @elgitdoda na ke perjete me syte nga ty.
Te duan po aq sa ne: gjysherit, tezet, xhaxhi e te gjithe miqte e ngushte te mamit e babit.
Gezuar ditelindjen e pare KRID mreti!

– Bej Masha’Allah

x