Modelja e njohur shqiptare shikon nga afër ndeshjen Itali-Turqi, sjell pamje nga ‘Olimpico’

11.06.2021 22:19

Modelja e njohur shqiptare shikon nga afër ndeshjen Itali-Turqi, sjell pamje nga ‘Olimpico’

Françeska udhëtoi në Romë për ndeshjen e sontme.

 
Sonte filloi Kampionati Evropian “EURO 2020”, meqë rast edhe u zhvillua ndeshja e parë.

Në stadiumin “Olimpico” po zhvillohet ndeshja e parë mes Italisë dhe Truqisë, ku të pranishëm janë edhe një numër shumë i madh i tifozëve.

Këtë ndeshje nuk e humbi modelja e famshme shqiptare, Françeska Jaçe, e cila udhëtoi drejt Italisë për ta shikuar nga afër.

Ajo solli për ndjekësit e saj pamje përmes rrjeteve sociale, ku tregon se çfarë atmosfere po mbretëron atje.

x