Princi Harry dhe Meghan njoftojnë lindjen e fëmijës së dytë

06.06.2021 20:06

Princi Harry dhe Meghan njoftojnë lindjen e fëmijës së dytë

Duka dhe Dukesha e Sussex kanë njoftuar lindjen e fëmijës së tyre të dytë, një vajzë.

 
Lilibet “Lili” Diana Mountbatten-Windsor lindi të Premten në mëngjes në një spital në Santa Barbara, California, shkruan BBC.

Të dy nëna dhe fëmija janë të shëndetshëm dhe mirë, thanë çiftet në një deklaratë, transmeton lajmi.net.

Çifti tha se e quajtën fëmijën e tyre të dytë Lilibet me pseudonimin e Familjes Mbretërore për Mbretëreshën, stërgjyshen e foshnjës.

Emri i saj i mesëm, Diana, u zgjodh për të nderuar “gjyshen e saj të dashur të ndjerë”, Princesha e Uellsit, thuhej në deklaratë.

 
Lilibet lindi në 11:40 të mëngjesit me orën lokale 19:40 BST, peshonte 7 lbs 11 oz dhe tani është “vendosur në shtëpi”.

Ajo është stërnipi i 11-të i Mbretëreshës dhe është e teta në radhë për në fron.

Në një mesazh falënderimi në faqen e internetit të çiftit Archewell, ata thanë: “Më 4 qershor, ne u bekuam me ardhjen e vajzës sonë, Lili”.

“Ajo është më shumë sesa mund ta kishim imagjinuar ndonjëherë dhe ne mbetemi mirënjohës për dashurinë dhe lutjet që kemi ndjerë nga e gjithë bota”.

“Faleminderit për mirësinë dhe mbështetjen tuaj të vazhdueshme gjatë kësaj kohe shumë të veçantë për familjen tonë”.

x