Pse Billie Eilish nuk ndoqi rregullat gjatë takimit me familjen mbretërore?

14.10.2021 16:23

Pse Billie Eilish nuk ndoqi rregullat gjatë takimit me familjen mbretërore?

Billie Eilish është e para që pranoi se nuk ndoqi protokollin e duhur mbretëror ndërsa takoi Princin William dhe Kate Middleton në premierën e filmit “No Time to Die” në Londër muajin e kaluar.

Billie Eilish tha se i mbante gjërat rastësore gjatë takimit me anëtarët e familjes mbretërore.

Këngëtarja e “Ocean Eyes” tha në “Jimmy Kimmel Live!” të mërkurën se asaj iu dha një “listë e tërë” e rregullave që duheshin ndjekur gjatë takimit me anëtarët e familjes mbretërore, por Duka dhe Dukesha e Kembrixhit në fund të fundit ishin shumë të shtyrë për t’u kujdesur për formalitetet.

“Unë u përpoqa të ndiqja rregullat. Po e kisha planifikuar atë,” i tha ajo Jimmy Kimmel. “Ata ishin shumë normalë. Ata nuk më bënë të ndihem si: Oh, kam frikë. Unë nuk mund të flas me ta”.

Eilish u pa duke buzëqeshur me Princin William në tapetin e kuq.

Eilish, tha se takimi me William dhe Kate, ishte mahnitës.

“Ata ishin, si shumë komplimentues, dhe ata kishin të gjitha këto pyetje për mua,” tha ajo. “Ata ishin thjesht shumë miqësorë dhe qesharakë dhe të ëmbël. Unë nuk mund të ankohem”.

Këngëtarja gjithashtu bisedoi me Princin Charles.

Ylli i popit u fotografua me çiftin mbretëror, si dhe babanë e William, Princin Charles, në premierën e mbushur me yje. Ajo u pa duke biseduar dhe duke qeshur me nipin e Mbretëreshës, i cili është i dyti në radhë për fronin britanik.

Eilish tha se ishte “e mahnitshme” takimi me anëtarët e familjes mbretërore.

Eilish gjithashtu u fotografua duke shtrënguar duart me Middleton dhe duke ndarë një moment me trashëgimtarin Charles, 72 vjeç.

Fituesja e Grammy-t, e cila mbante një ansambël të zi me gaz për mbrëmjen, eci në qilim pasi bashkë-shkroi këngën kryesore të filmit James Bond, “No Time to Die”, me vëllain e saj, Finneas O’Connell, i cili gjithashtu ndoqi ngjarjen.

“No Time to Die”, me protagonist Daniel Craig, tani po luan në kinema.

x