Besiktas – Borussia Dortmund, formacionet zyrtare

15.09.2021 18:05

Besiktas – Borussia Dortmund, formacionet zyrtare

Sot zhvillohen tetë duele në Ligën e Kampionëve.

Borussia Dortmund është mysafire e Besiktasit në ndeshjen që luhet nga ora 18:45.

Këto dy ekipe bëjnë pjesë në grupin C, së bashku me Ajaxin dhe Sportingun, një grup i përbërë me skuadra pothuajse të nivelit të njëjtë.

Të dyja skuadrat synojnë ta nisin mbarë edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare:

Besiktas: Destanoglu, Rosier, Montero, Wellinton, N’Sakala, Souza, Pjanic, Hutchinson, Larin, Ghezza;, Batshuayi

Dortmund: Kobel, Dahoud, Haaland, Reus, Guerreiro, Hummels, Akanji, Brandt, Malen, Bellingham, Meunier

x