Cuadrado më i miri: Juventus 2-0 Genoa, notat e lojtarëve

05.12.2021 22:33

Cuadrado më i miri: Juventus 2-0 Genoa, notat e lojtarëve

Juventusi ka fituar 2-0 ndaj Genoas në kuadër të javës së 16-të në Serie A.

Golat për Zonjën e Vjetër i shënuan Juan Cuadrado dhe Paulo Dybala.

Juventusi ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.21, me Genoan që u vlerësua 6.63.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Cuadrado, që u notua me 8.3.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj përballje doli të ishte Manolo Portanova, që u vlerësua me 6.0.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

x