Dalin pamjet e sherrit të Allegrit me ekipin e Interit (VIDEO)

13.05.2022 20:39

Dalin pamjet e sherrit të Allegrit me ekipin e Interit (VIDEO)

Massimiliano Allegri u ndëshkua me karton të kuq në derbin ndaj Interit për Kupën e Italisë pas një sherri që pati me drejtuesit e Interit.  Trajneri bardhezi ishte i bindur se kishte marrë një shkelm nga një pjesëtarë i stolit zikaltër. Tani ka dalë një video që sqaron atë që ka ndodhur.

Nga imazhet e publikuara në rrjetet sociale, shihet bashkëpunëtori i Inzaghi-t, Mario Cecchi, i cili përplaset pa dashje me trajnerin Allegri duke u kthyer në stol.

Trajneri bardhezi ka menduar se gjesti i pjesëtarit të stafit zikaltër, në dukej i pavullnetshëm, ka qenë e dashje. Teksa Cecchi kthehet mbrapa për të kërkuar falje, Allegri i përgjigjet keq. Në atë pikë, bashkëpunëtori i Inzaghi-t i thotë diçka, duke nisur më pas dhe një konflikt verbal mes tyre.

x