“Euro 2020” nis me një ceremoni spektakolare (VIDEO)

11.06.2021 21:42

“Euro 2020” nis me një ceremoni spektakolare (VIDEO)

“Euro 2020” nisi me një ceremoni madhështore në stadiumin Olimpico të Romës, aty ku ka nisur edhe ndeshja e parë e Kampionatit Europian të Futbollit mes Italisë dhe Turqisë.

Para takimit, në stadium u mbaj edhe ceremonia hapëse, ku protagonisti kryesor ishte Andrea Bocelli nën notat e “Nessun Dorma”, i rrethuar nga një koreografi e jashtëzakonshme.

x