Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Milan

24.11.2021 19:25

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Milan

Sonte luhen disa ndeshje interesante në Ligën e Kampionëve.

Atletico Madrid dhe Milani do të ballafaqohen mes vete në një sfidë vendimtare nga ora 21:00.

Atletico momentalisht ndodhet në vendin e tretë në grupin B me katër pikë, ndërsa Milani është e katërta me një pikë.

Të dy ekipet po luftojnë për t’u kualifikuar tutje, andaj sonte synojnë pikët maksimale.

Formacioni i Atletico Madrid: Oblak, Gimenez, De Paul, Koke, Griezmann, Suarez, Lemar, Llorente, Savic, Carrasco, Hermoso

Formacioni i Milanit: Tatarusanu, Tonali, Giroud, Diaz, Romagnoli, Hernandez, Kalulu, Kjaer, Krunic, Saelemaekers, Kessie 

x