Formacionet zyrtare: Barcelona – Real Madrid

12.01.2022 19:19

Formacionet zyrtare: Barcelona – Real Madrid

Sonte do të zhvillohet super përballja mes Barcelonës dhe Real Madridit në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës.

Dy klubet e mëdha spanjolle kërkojnë vetëm fitore që të kualifikohen në finale.

Formacionet zyrtare tashmë janë bërë me dije:

Barcelona: Ter Stegen; Alves, Araujo, Pique, Alba; Busquets, F.De Jong, Gavi; Torres, L.De Jong, Dembele

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius, Benzema, Asensio.

Ndeshja zhvillohet në ora 20:00.

x