Formacionet zyrtare: Inter – Juventus

12.01.2022 20:21

Formacionet zyrtare: Inter – Juventus

Sonte (e mërkurë) do të zhvillohet supersfida mes Interit dhe Juventusit në kuadër të finales për Superkupën e Italisë.

 
Dy skuadrat e mëdha italiane kërkojnë vetëm fitore që të nisin këtë vit me trofe.

Formacionet zyrtare tashmë janë bërë publike.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni, Dumfries, Barella, Brozovic, Çalhangolu, Perisic, Dzeko, Martinez.

Juventus: Perin; De Sciglio, Rugani, Chiellini, Alex Sandro; McKennie, Locatelli, Rabiot; Bernardeschi, Morata, Kulusevski

Ndeshja nis në ora 20:00.

x