Formacionet zyrtare të ndeshjes Itali – Republika Çeke

04.06.2021 19:45

Formacionet zyrtare të ndeshjes Itali – Republika Çeke

Janë publikuar formacionet të miqësores mes Italisë dhe Repubikës Çeke.

Ndeshja zhvillohet sonta nga ora 20:45, në stadiumin “Renato Dall’Ara” të Bolognës.

Kjo ndeshje zhvillohet si parapërgaditje para fillimit të “Euro 2020”.

Formacioni i Italisë:

Donnaruma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Insigne, Berardi, Immobile

Formacioni i Repubikës Çeke:

Pavlenka, Coufal, Brabec, Celustka, Boril, Kral, Masopust, Darida, Barak, Jankto, Krmencik.

x