Guardia di Finanza zbarkon në zyrat e Napolit, De Laurentiis hetohet për transferimin e Osimhen

21.06.2022 22:50

Guardia di Finanza zbarkon në zyrat e Napolit, De Laurentiis hetohet për transferimin e Osimhen

Aurelio De Laurentiis është sërish në telashe. Guardia di Finanza ka nisur një hetim për presidentin e Napolit, për sa i përket transferimit të Victor Osimhen.

Guardia di Finanza kreu kontrolle në selinë e Napolit dhe në disa vende të tjera për të gjetur parregullsitë e pretenduara në akuzën e tyre.

Një tjetër hetim ky për këtë çështje pasi më parë prokuroria hetoi për plusvalencat, por gjithçka u hodh poshtë nga gjykata. Kujtojmë që Osimhen u transhua në vitin 2020 nga Lille, teksa në marrëveshje u përfshinë edhe Karnezis si dhe të rinjtë Manzi, Palmieri dhe Luguori.

x