Hummels dëmtohet dhe rrezikon pjesëmarrjen në Europian!

04.06.2021 16:43

Hummels dëmtohet dhe rrezikon pjesëmarrjen në Europian!

Mats Hummels rrezikon pjesëmarrjen në Europian. Qendërmbrojtësi gjerman, vuan ende nga një problem në tendinë, për shkak të të cilit u detyrua të ndërpresë seancën stërvitore, pasi gjendja po përkeqësohej akoma më shumë.

Hummels luajti në miqësoren e para dy ditëve të Gjermanisë me Danimarkën, dhe trajneri Joachim Low shpreson ta ketë titullar, bashkë me Rudiger, në qendrën e mbrojtjes.

x