Mësohet dita e zyrtarizimit të Pedrit dhe kontrata e re e Fatit

14.10.2021 08:17

Mësohet dita e zyrtarizimit të Pedrit dhe kontrata e re e Fatit

Barcelona ka vënë prioritet rinovimin me disa futbollistë të rinjë me perspektivë për të ardhmen.

Tashmë është konfirmuar rinovimi i kontratës së Pedrit duke arritur marrëveshje totale deri më 2026 me një klauzolë të vendosur prej 1 miliardë eurove, ka konfirmuar Fabrizio Romano.

Romano shton se Barcelona po planifikon të shpallë kontratën e re të Pedrit këtë të premte [me klauzolën prej 1 miliardë euro të konfirmuar] dhe më pas të përfundojë marrëveshjen me Ansu Fati. Negociatat janë në fazat përfundimtare me agjentin e tij Mendes.

Sipas Romanos, Gavi, Araújo, Dembélé janë gjithashtu në ‘listën e rinovimeve’ të Barçës.

x