Muriqi shënon gol të mrekullueshëm nga penalltia

12.10.2021 21:40

Muriqi shënon gol të mrekullueshëm nga penalltia

Është barazuar rezultati në ndeshjen Kosovë-Gjeorgji

Në minutën e 43-të Milot Rashica është penguar në zonë të rreptësisë.

Përgjegjësinë për ta goditur e morri Muriqi për të shënuar gol në minutën e parë shtesë të pjesës së parë.

Pjesa e parë ka në mes të Kosovës dhe Gjeorgjisë përfundon me rezultat 1-1. 

x