Ndodh në Angli, futbollisti i shënon ekipit të tij me fanellën e rivalëve

21.07.2021 18:44

Ndodh në Angli, futbollisti i shënon ekipit të tij me fanellën e rivalëve

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në futbollin anglez ku protagonist janë bërë Bristol City dhe Portsmouth.

Në një miqësore të luajtur mes të dyja skuadrave ditën e djeshme, skuadra e Portsmouth ngeli pa lojtarë për shkak të dëmtimeve, kështu 30 minutat e fundit futbollisti i Bristolit Marle Fransua luajti kundër skuadrës së tij.

Në minutën e 101-të të takimit, Marle realizoi golin e barazimit në dëm të skuadrës së tij teksa ndeshja përfundoi 3-3. Episodi është hapur me shpejtësi duke krijuar situatë komike në rrjetet sociale.

x