Notat e lojtarëve: Villarreal 0-2 Manchester United

23.11.2021 20:54

Notat e lojtarëve: Villarreal 0-2 Manchester United

Manchester Unitedi e ka kryer detyrën ndaj Villarrealit duke siguruar kualifikimin në të tetën e finales në Ligën e Kampionëve.

Djajtë e Kuq realizuan dy herë për të arkëtuar tri pikë, ashtu që kanë marrë notë më të lartë mesatare në krahasim me Nëndetësen e Verdhë.

Portieri David de Gea dhe faza mbrojtëse e mysafirëve kanë bërë paraqitje të mirë, ashtu që janë vlerësuar me notat të mira.

Njëherësh edhe golashënuesit Cristiano Ronaldo dhe Jadon Sancho ishin ndër më të mirët në fushë.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në ndeshjen Villarreal 0-2 Manchester United.

x