Përfundon me barazim pjesa e parë ndërmjet Dritës, dhe Feyenoordit

22.07.2021 21:58

Përfundon me barazim pjesa e parë ndërmjet Dritës, dhe Feyenoordit

Sapo ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Dritës dhe Feyenoordit.

Ka përfunduar pjesa e parë e takimit ndërmjet Dritës dhe Feyenoordit i vlefshëm për kualifikimet e Europa Conference League.

Pjesa e parë ishte çuditërisht e balancuar, ku Drita bëri një paraqitje të mirë në 45 minutat e parë.

“Intelektualët” qëndruan mirë duke u mbrojtur dhe duke rrezikuar përmes kundërsulmeve holandezët disa herë përmes sulmuesit Simonovski.

Mirëpo, edhe mbrojtja e Feyenoordit u tregua vigjilente duke mos i lënë hapësirë ish-sulmuesit të Feronikelit.

Rezultati i pjesës së parë, Drita 0 – 0 Feyenoord.

x