Publikohen formacionet zyrtare: Juventus – Napoli

07.04.2021 17:51

Publikohen formacionet zyrtare: Juventus – Napoli

Me fillim nga ora 18:45 do të luhet sfida shumë interesante mes Juventusit dhe Napolit.

Të dy skuadrat po luftojnë për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve dhe kanë pikë të barabarta aktualisht.

Formacionet zyrtare janë këto:

JUVENTUS (4-4-2): Buffon; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.

NAPOLI (4-2-3-1): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Hysaj; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Lozano, Mertens, Insigne.

Inter në anën tjetër është në vendin e parë me 68 pikë dhe në rrugë të duhur për të fituar Scudetton.

x