Ronaldo plas në tokë “steward”-in gjatë nxehmjes para duelit në Zvicër (FOTO)

14.09.2021 19:57

Ronaldo plas në tokë “steward”-in gjatë nxehmjes para duelit në Zvicër (FOTO)

Cristiano Ronaldos i ndodhi një ngjarje e pazakontë para startit të ndeshjes ndaj Young Boys. Sulmuesi portugez po kryente nxehmjen me lojtarët e tjerët të United, por në një moment një goditje e tij do të hidhte në tokë një steward (punonjësin e sigurisë), i cili po qëndronte pas porte.

Forca e goditjes së topit bëri që steward të ndjente vështirësi në frymëmarrje. Kolegët dhe Ronaldo shkuan menjëherë për ta ndihmuar. Sapo u sigurua për gjendjen e tij, Cr7 ju rikthye menjëherë stërvitjes.

Pas 13 minutash lojë portugezi e gjeti rrjetën kundër Young Boys duke harruar dhe këtë episod të pakëndshëm.

Cristiano Ronaldo accidentally KO'd a steward in the build-up to Man Utd's game at Young Boys

The steward was laid flat by Ronaldo's misfired shot

Ronaldo immediately went to check on the steward

Ronaldo tended to the KO'd steward as others also helped

x