Sheriff Tiraspol – Real Madrid, formacionet zyrtare

24.11.2021 19:51

Sheriff Tiraspol – Real Madrid, formacionet zyrtare

Gjiganti spanjoll synon të marrë fitoren e radhës sonte.

Real Madridi është mysafire e Shakhtar Donetskut në sfidën që do të luhet nga ora 21:00.

Reali ndodhet në vendin e parë në grupin D me nëntë pikë të grumbulluara, ndërsa Sheriffi zë vendin e tretë me gjashtë pikë.

Madrilenët llogariten favorit të marrin fitoren e radhës, ndërsa ekipi moldavë do të synojë befasinë dhe ta mposht sërish Realin.

Formacioni i Sheriff Tiraspol: Athanasiadis, Arboleda, Traore, Castaneda, Cristiano, Addo, Kolovos, Thill, Dulanto, Bruno

Formacioni i Real Madridit: Courtois, Carvajal, Militao, Alaba, Kross, Benzema, Modric, Vinicius, Benzema, Rodrygo

x