Zenit - Juventus, formacionet zyrtare

20.10.2021 20:07

Zenit - Juventus, formacionet zyrtare

Gjiganti italian e pret sonte një ndeshje e lehtë në letër.

Juventusi është mysafire e Zenitit në sfidën që luhet nga ora 21:00.

Zonja e Vjetër është në një formë shumë të mirë ndeshjet e fundit, dhe prin në tabel në grupin H me gjashtë pikë të grumbulluara, ndërsa Zeniti ka tre sosh në pozitën e tretë.

Juve llogaritet favorite të marr fitoren e radhës, ndërsa Zeniti para tifozëve do të mundohet të shkakojtë befasi.

Formacioni i Zenitit: Kritsyuk, Chistiakov, Santos, Barrios, Lovren, Wende;, Malcom, Claudinho, Karavaev, Dzyuba, Rakitskyy

Formacioni i Juventusit: Szczesny, De Sciglio, De Ligt, Sandro, Bonucci, Mckeniie, Locatelli, Bentancur, Bernardeschi, Chiesa, Morata

x