12 mijë e 396 raste aktive me koronavirus në vend

22.01.2022 08:40

12 mijë e 396 raste aktive me koronavirus në vend

Në të gjithë vendin janë të konfirmuara 12 mijë e 396 raste aktive me COVID-19.

Ndërkohë në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv edhe 2 mijë e 943 testime për koronavirus, si dhe është regjistruar një viktimë.

IKSHP ka vazhduar thirrjet për bartje të maskës dhe vaksinim, si mënyra të vetme në ndaljen e hovit të virusit. 

x