4 vite pauzë, Adele gati të rikthehet me një album të ri

19.09.2021 13:18

4 vite pauzë, Adele gati të rikthehet me një album të ri

Artistja botërore, Adele thuhet se do të bëjë një rikthim në kohën e festës së Krishtlindjeve, i kompletuar nga albumi i saj i katërt të shumëpritur dhe një koncert televiziv në Las Vegas.

Kjo paraqitje e saj do të shënojë një rikthim të 33-vjeçares, pas mbi katër vitesh pauzë, pas turneut të saj rekord në stadium i cili përfundoi në vitin 2017.

Në një përpjekje për të kryesuar LP-në e saj të fundit “25”, e cila shiti 23 milionë kopje që nga publikimi i saj në 2015, projekti i fundit i fituesit të Grammy-t duhej të lansohej vitin e kaluar, por u vonua për shkak të pandemisë së Covid-19.

x