Aktori i njohur turk vdes gjatë xhirimeve të serialit

01.09.2020 14:35

Aktori i njohur turk vdes gjatë xhirimeve të serialit

Ka vdekur aktori turk, Haldun Boysan.

Haldun Boysan ishte i njohur për karakterin e tij në “Bingo”, shkruan Hurriyet.

Haldun Boysan vdiq nga një sulm në zemër në rrethin Ürgüp të Nevşehir, ku ishte për xhirimet e serialit.

Aktori i famshëm Haldun Boysan, i cili u quajt ‘Tombalacı’ në Luginën e Ujqërve, një nga seritë legjendare televizive të një periudhe, mori pjesë në shumë seri televizive dhe projekte filmike gjatë gjithë karrierës së tij.

Haldun ishte 62 vjeç. Ai u lind më 6 korrik 1958 në Ankara. Më 1999, ai fitoi çmimin “Aktori më i mirë në rol dytësor” në Festivalin e 11-të të Filmit në Ankara me shfaqjen e tij në filmin “Gemide”.

x