Akuzat për nepotizëm, dhe kapje të bordeve nga qeveria Kurti, flet Haki Abazi

21.06.2021 22:17

Akuzat për nepotizëm, dhe kapje të bordeve nga qeveria Kurti, flet Haki Abazi

Deputeti i Vetëvendosjes, Haki Abazi, në emisionin Politiko ka folur për akuzat që po i bëhen qeverisë Kurti, për nepotizëm, dhe kapjen e bordeve nga partitë opozitare.

“Sigurisht që nuk kisha mund të bëj analizën e saktë të punës së dikastereve të ekzekutivit në mënyrë të përpiktë, nëse ndalemi te çështja e përplasjeve, e para nuk besoj që sistemet demokratike janë më pakë të zhurmshme, demokracia si sistem është që e përplas pozitën me opozitën, dhe duhet të jetë e tillë".

"Por ajo që duhet të ndodh me ne është prej asaj që thuhet që Lëvizja Vetëvendosje për një kohë të gjatë ka kritikuar ata që kanë qenë në pozitë për praktikat qeverisëse, dhe kjo është forma e njëjtë me të cilën opozita po i’a kthen Lëvizjes Vetëvendosje janë dy aspekte:, aspektin kohorë, e para jemi në vitin 2021, nuk jemi në vitet e para të shpalljes së pavarësisë, dhe debati duhet të ndryshojë nga kritika që ka qenë në atë kohë, jo vetëm për nga forma, por edhe nga kualiteti. Nëse flitet për kapjen e institucioneve duhet të flitet për meritokracinë ose jo, dhe jo për formën se si janë popullua institucionet nga njerëz, dhe jam i bindur se nuk ka njeri të keq ose të mirë, por ka njeri në vendin jo të duhur, dhe ka shumë”, tha Abazi në Politiko në Kanal10.

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x