Ambasada e Kosovës në Gjermani: Java që po lëmë prapa ishte e zezë

17.10.2020 08:40

Ambasada e Kosovës në Gjermani: Java që po lëmë prapa ishte e zezë

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka vlerësuar se java që po lëmë prapa ishte e zezë për Kosovën dhe shqiptarët.

Kjo ambasadë shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave që humbën jetën në aksidente trafiku.

“Ambasada e Republikës së Kosovës shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave dhe njofton që në koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Prishtinë është në kontakt të afërt me autoritetet gjermane për sqarimin e rrethanave të aksidenteve në Bruckerg të Bavarisë ku humbën jetën dy vëllezër dhe Meersburg të Baden-Württemberg ku sot kanë humbur jetën edhe tre shqiptarë nga Kosova gjatë udhëtimit për Zvicër”.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

 

x