Balotazhi në Podujevë, Ekrem Hyseni tregon se me kë do të bëjë koalicion

25.10.2021 20:59

Balotazhi në Podujevë, Ekrem Hyseni tregon se me kë do të bëjë koalicion

Të dielën e 17 tetorit, qytetarët e Kosovës kanë votuar për të parin e komunës së tyre.

 
Nga 38 komuna sa gjithsej kanë garuar në zgjedhjet komunale, vetëm 17 prej tyre arritën të marrin besimin e qytetarit qysh në raundin e parë.

Ndërsa 21 komuna të tjera pritet të drejtohen drejtë kutive të votimit edhe një herë tjetër.

Në mesin e këtyre komunave ndodhet edhe Komuna e Podujevës ku është zhvilluar garë e ngushtë.

Kandidati i LDK-së, Ekrem Hyseni arriti të fitojë plotë 44,30 për qind të votave, duke lënë pas kandidatin e LVV-së, Shpejtim Bulliqin me 44 për qind.

Këta dy kandidatë lanë pas kandidaten e PDK-së, Floretë Zejnullahu me 6,52 për qind, Besnik Tahirin nga AAK, me 3,98 për qind dhe Xhemajl Hasanin nga NISMA, me 0,54 për qind.

Lajmi.net ka kontaktuar kandidatin e LDK-së, Ekrem Hysenin rreth ndonjë koalicioni të mundshëm me ndonjërën nga partitë.

Hyseni u shpreh mjaft i kënaqur me rezultatet e zgjedhjeve ku sipas tij është shënuar rritje e jashtëzakonshme.

“Ne kemi pasur rritje të jashtëzakonshme dhe domethënë garën e ka vendosë qytetari. Rezultati këtë herë ka qenë shumë ndryshe me një rritje të madhe po ashtu edhe kundërshtari një rënie të madhe”, u prononcua Hyseni.

E për mundësinë e ndonjë koalicioni, ai tha se i vetmi koalicion është ai me qytetarët.

“Përndryshe ne duam të bëjmë koalicion me qytetarët, nuk kemi diçka për atë aspekt, qytetari e ka mirëpritur edhe besoj që aty edhe do të jetë rezultati”, ka përfunduar ai.

Ndryshe, raundi i dytë i zgjedhjeve pritet të mbahet me 14 nëntor. Ndërkohë në raundin e parë 45 për qind e qytetarëve kanë marrë pjesë në zgjedhje. 

të fundit

Kurti takohet me Varhelyi, ia përsërit çështjen e liberalizimit të vizave Alban Hyseni firmos dorëheqjen nga pozita e deputetit Kurti arrin në Bruksel, pritet nga Borrell Ekspertët paralajmërojnë: Mos e injoroni, gripi këtë sezon do të jetë shumë i ashpërPrindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm me gripin këtë vit, sepse është shumë më i ashpër se vitet paraprake. Gjatë dimrit të kaluar, maskat, distancimi, shkollat ​​e mbyllura dhe bllokimet e pjesshme në muajt e ftohtë, kishin parandaluar në mënyrë efektive qarkullimin e viruseve të gripit, shrkuan Për Nënat. Por këtë vit kushtet janë të ndryshme dhe gripi mund të godasë sërish. Dhe mund ta bëjë në mënyrë më agresive se zakonisht, transmeton lajmi.net. Mund të përhapet lehtësisht Vitin e kaluar, sipas virologut Fabrizio Pregliasco, drejtor shëndetësor i Institutit Ortopedik Galeazzi në Milano, ndërhyrjet për të kufizuar përhapjen e Covidit e kishin mbajtur gripin shumë larg. Tani, megjithatë, ai mund të përhapet shumë më lehtë. Vaksina është e vetmja armë për të mbrojtur veten. Ndikimi që po vjen tek ne ka prekur tashmë hemisferën jugore, Australinë, Zelandën e Re, Amerikën e Jugut dhe Afrikën. Fëmijët janë më të ekspozuar Analiza që kanë bërë studiuesit mbi epideminë sezonale ndihmon për të kuptuar alarmin për rastet e bronkiolitit (në Itali, por veçanërisht në Francë ku i ftohti ishte i pari) te fëmijët nën dy vjeç. Një infeksion viral që shfaqet te fëmijët me ftohje, temperaturë, kollë, fishkëllimë dhe vështirësi në frymëmarrje. Këshilli Shkencor Francez e shpjegoi fenomenin me një deficit të konsiderueshëm të imunitetit kolektiv për fëmijët e lindur pas marsit 2020, të cilët shkojnë në çerdhe, dalin rregullisht, por që nuk mbrohen më nga një distancim korrekt ose mbi të gjitha nga një vaksinë kundër Covid. Simptomat janë gjithmonë të njëjta: infeksione të rrugëve të frymëmarrjes, me kollë dhe dhimbje të fytit, temperaturë të lartë, dhimbje koke dhe dhimbje ky& Ahmeti ia bënë dhuratë Ramës një tastierë 30 ditë paraburgim gjilanasve të cilëve iu gjetë drogë e llojit heroinë gjatë bastisjes në banesë Rama: Prishtina do të jetë vend plot gjallëri e mundësi për të rinjtë, do bashkëpunojë me të gjithë pa dallim 40 pacientë të shtrirë në QKUK dhe spitale për shkak të Covid-19 Champions League vjen sonte me tetë ndeshje – vëmendja te Milan-Liverpool e Real Madrid-Inter Arben Vitia mungon në mbledhjen inauguruese të Përparim Ramës si kryetar i Prishtinës

x