Benfica – Barcelona, formacionet e mundshme

29.09.2021 12:29

Benfica – Barcelona, formacionet e mundshme

Benfica dhe Barcelona do të ndeshen sot (e mërkurë) mes vete në kuadër të ndeshjes së dytë të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Katalunasit janë mysafir të portugezëve në takimin e vlefshëm për Grupin E, takim që zhvillohet në ‘Estadio da Luz’ me fillim nga ora 21:00.

Ekipi i Ronald Koeman vjen në këtë ndeshje pas humbjes së thellë në shtëpi nga Bayern Munichu dhe synon ta marr fitoren e parë këtë sezon në garën elitare evropiane.

Në anën tjetër, vendasit kanë barazuar ndeshjen e parë të grupeve dhe presin të vazhdojnë me rezultate pozitive.

Trajnerët e të dyja skuadrave pritet të luajnë me lojtarët më të mirë të mundshëm, edhe përkundër disa mungesave të theksuara.

Formacionet e mundshme

Benfica: Ter Stegen; Mingueza, Araujo, Pique, Dest; De Jong, Busquets, Pedri; Coutinho; Depay, Luuk de Jong; 

Barcelona: Vlachodimos; Verissimo, Otamendi, Vertonghen; Lazaro, Weigl, Mario, Grimaldo; Rafa Silva, Nunez, Yaremchuk;

x