Calhanoglu “tradhëton” Milanin për Interin, të martën firmos me zikaltrit!

21.06.2021 16:12

Calhanoglu “tradhëton” Milanin për Interin, të martën firmos me zikaltrit!

Hakan  Calhanoglu tradhëton Milanin për Interin.

Është arritur akordi për transferimin e mesfushorit turk te skuadra zikaltër, me 27-vjeçarin që këtë të martë do të zbarkojë në Milano për të kryer vizitat mjekësore me Interin dhe për të firmosur me klubin zikaltër një kontratë 3-vjeçare me një pagë prej 5 milionë eurosh në sezon, plus 1 milionë tjetër në formë bonusesh.

Calhanoglu ka vendosur të ndërrojë skuadër por jo qytet teksa është bindur nga oferta e Interit që me kërkesë të trajnerit Simone Inzaghi falë një operacioni të shpejtë të dyshes Marotta-Ausilio ka mbyllur marrëveshjen me ish-mesfushorin e Milanit i cili mund të jetë zëvendësuesi ideal i Christian Eriksen përkohësisht por edhe përgjithmonë në rast se danezi nuk merr ok-in nga mjekët për të luajtur sërish futboll.

x